تبلیغات
معمارونـــــــــه - سبك آسیایی در دكوراسیون داخلی
سبک آسیایی در دکوراسیون منزل كه اغلب از آن به عنوان سبك شرقی نام برده می شود، سبكی است که شامل سبك های ژاپنی ، چینی ، ویتنامی و دیگر فرهنگ های شرقی است. از این رو که در بسیاری از دكوراسیون های شرقی ممکن است از عناصر دكوراسیونی موجود در فرهنگ های متعدد استفاده می شود، سبك آسیایی(شرقی) گلچینی از آیتم های موجود در دكوراسیون ملل شرقی است.

سبك آسیایی در دكوراسیون داخلی

لطفا روی ادامه مطلب کلیک کنید...
مهم ترین ویژگی های دكوراسیون شرقی

•    فنگ شویی: عنصری كه در دكوراسیون هایی با سبك شرقی بسیار زیاد رعایت می شود قوانین و اصول فنگ شویی یا همان استفاده از انرژی های موجود در فضاست. این عنصر می گویید تمام وسایل باید به نحوی چیدمان شوند و در دكوراسیون قرار گیرند كه بتوانند در زمینه تولید و انتشار انرژی های مفید در محیط نقش داشته باشند. این علم بر این اعتقاد است كه مكان و نحوه قرار دادن وسایل و استفاده از رنگ ها می توانند در كیفیت زندگی و شرایط روحی و جسمی افراد تاثیر بسیار زیادی داشته باشد.


سبك آسیایی در دكوراسیون داخلی
 
•    خلوت بودن و سادگی: سبك شرقی را می توان به عنوان ساده ترین و خلوت ترین نوع دكوراسیون قلمداد كرد. در این سبك نسبت به دیگر سبك های غربی تعداد وسایل كمتری در دكوراسیون به چشم می خورد و شعار اصلی این سبك تنها استفاده از وسایل مورد نیاز و ضروری در ساده ترین و ظریف ترین حالت ممكن است. این سبك بر روی قرار ندادن وسایل بلااستفاده به شدت تاكید می كند.

سبك آسیایی در دكوراسیون داخلی
 
دكوراسیون ژاپنی و چینی

از آنجایی كه اشتراك فرهنگی در میان شرقی ها زیاد است، از این  ساختار اولیه سبك شرقی در حقیقت از ویژگی های دكوراسیون های ژاپنی و چینی تشكیل شده است. به ویژگی های مهم این دو نوع دكوراسیون توجه كنید.


سبك آسیایی در دكوراسیون داخلی
 
دكوراسیون چینی

استفاده از رنگ های تیره و مبلمان و وسایل پر زرق و برق از ویژگی ها مهم در دكوراسیون های چینی است. هم چنین استفاده از نقوش اساطیری بر دیوار و نصب لوح های بزرگ در دكوراسیون چینی به خصوص نوع سنتی آن بسیار رایج است. تابلوهای هنری با طرح هایی شامل تصویر حیوانات نیز از دیگر عناصر مهم در دكوراسیون چینی است.


سبك آسیایی در دكوراسیون داخلی
 
دكوراسیون به رنگ قرمز به ویژه برای اتاق نشیمن نیز یكی از پرطرفدار ترین حالات در دكوراسیون چینی است زیرا رنگ قرمز در فرهنگ چین نماد خوشبختی و موفقیت های بزرگ است. زرد و سبز نیز از رنگ های مهم در فرهنگ چین و به دنبال آن در دكوراسیون چینی هستند. در كل این نوع دكوراسیون یكی از زیباترین و شیك ترین انواع دكوراسیون ها در سبك شرقی (آسیایی) هستند كه طرفداران زیادی را به خود اختصاص می دهند.

سبك آسیایی در دكوراسیون داخلی
 
دكوراسیون ژاپنی

در دكوراسیون ژاپنی بیشتر از رنگ های سرد و ملایم و وسایل ظریف و ساده استفاده می شود. در این نوع دكوراسیون استفاده از طبیعت مثل گیاهان, سنگ , چوب و نور طبیعی و ایجاد یك پیوستگی و رابطه محسوس بین فضای داخل و خارج خانه یك ویژگی مهم است. هم چنین وجود الیاف طبیعی در این دكوراسیون برای مثال در قالب پرده یكی از باید هاست.


سبك آسیایی در دكوراسیون داخلی
 
 در دكوراسیون ژاپنی تنها وسایلی قرار داده می شود كه وجود آن ها ضروری و الزامی است و وسایل بلااستفاده هرگز در چنین دكوراسیونی قرار داده نمی شود. هم چنین وسایل موجود در این نوع دكوراسیون نیز در ساده ترین و ظریف ترین حالت ممكن قرار می گیرند، از این رو این نوع دكوراسیون از نظر بسیاری از طراحان سبك غربی بسیار خالی و خلوت به چشم می آید.

نكته پایانی


چنانچه یكی از طرفدارای سبك شرقی در دكوراسیون خانه خود هستید، برای طراحی چنین دكوراسیونی علاوه بر در نظر گرفتن ویژگی ها و نكاتی كه گفته شد می توانید از كتاب ها و مجلات دكوراسیونی كمك بگیرید و با خواندن مطالب مرتبط و دیدن عكس هایی از انواع دكوراسیون های شرقی ایده های مناسب و خوبی را در خصوص داشتن چیدمانی شرقی در خانه خود بدست اورید.
طبقه بندی: طراحی و دکوراسیون ،
برچسب ها: دکوراسیون آسیایی، سبک دکوراسیون اسیایی،

تاریخ : دوشنبه 11 اردیبهشت 1391 | 02:18 ق.ظ | نویسنده : مرتضی مهینی | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.
دریافت کد ابزار آنلاین
بلاگ گروه مترجمین ایران زمین