تبلیغات
معمارونـــــــــه - رنگ سبز در فضا
هیچ رنگی در القای آرامش ، لطافت و سرزندگی به پای رنگ سبز نمی رسند. سبز رنگ رویش و امید است. هر جا سبز هست ، زندگی نیز هست. رنگ سبز رنگ میانی در طیف رنگ هفتگانه می باشد. از این رو سبز رنگ هماهنگی و هارمونی است. سبز دید انسان را تنظیم می كند و نگاه او را در مسیری صحیح هدایت می نماند. سبز همچنین سبب آرامش اعصاب، عضلات، و ذهن می گردد از این رو اكثر هنرمندان تئاتر و مجریان برنامه های زنده قبل از ورود به استودیو و صحنه تئاتر دقایفی را در یك اتاق سبز رنگ سپری می كنند. سبز خاصیت شفابخش نیز دارد. تحقیقات نشان می دهد بیمارانی كه در فضاهای سبز تحت درمان قرار گرفته اند بسیار سریعتر دوره درمان را می گذراند و به بهبودی می رسند.

همه چیز در مورد رنگ سبز

لطفا روی ادامه مطلب کلیک کنید...
از سوی دیگر سبز رنگ خوش بینی و امید به آینده نیز می باشد. به عنوان مثال زمانیكه پل "بلك" در یكی از شهرهای لندن افتتاح شد ابتدا به رنگ سیاه بود. در طول آن زمان بسیاری از افراد آن شهر روی آن پل اقدام به خود كشی نمودند. پس از مدتی تصیم گرفته شد تا رنگ پل به رنگ سبز تغییر یابد. پس از این اقدام مشاهده شد تعداد خودكشی ها به 1⁄3 كاهش یافت . بنابر عقاید باستانی و كهن سبز رنگ خداوند و رنگ عشق ابدی می باشد. سبز رنگ جوانی و طراوت ، رنگ طبیعت است. سبز در هر كجا می تواند كاربرد دارشته باشد، زیرا سبز رنگ تناسب و هارمونی است. سبز بین ذهن و جسم هماهنگی ایجاد می كند. حس آسایش را در محیط خلق می كند و سبب شفاهیت ذهن می گردد . سبز در تفكرات مذهبی بعنوان یك سنبل قوی و قدرت مند می باشد و از این لحاظ جبنه جهانی دارد . سبز رنگ مقدسی است به همین دلیل است كه در اكثر مساجد رنگ غالب رنگ سبز می باشد. از نظر علم انرژی شناسی نیز رنگ سبز رنگ رویش و زندگی دوباره می باشد.رنگ سبز در میان چاكراه های انرژی ، در چاكراه قلب قرار دارد. از آنجایی كه رنگ سبز رنگ تناسب و عشق است ، جایگاه آن در قلب انسان می باشد . جایی كه افكار ، روح و جسم آدمی در آنجا با هم در تماسند وجود رنگ سبز در محیط اطراف شما به معنی آرامش ، صلح و راحتی در كنار شماست و اگر می خواهید ذهن شفاف و هدفمند داشته باشید بیشتر از سبز استفاده نمائید.

همه چیز در مورد رنگ سبز

رنگ سبز در خانه

سبز باشید! سبز رنگی است كه در همه جای خانه به زیبایی می نشیند . فرقی نمی كند كه تمام دیوارها را سبز كنید یا تنها گلدانی از یك گیاه سبز رنگ در گوشه اتاق قرار دهید . سبز به هر مقدار كه در محیط به كار برده شود قادر است زندگی و روشنایی را به آن فضا ببخشد . برای حفظ آرامش و هماهنگی ( تناسب ) در اتاق خواب از سبز ملایم استفاده كنید ( مثلاً سبز سیب و یا سبز پسته ای ) سبز تیره روی یك دیوار می تواند احساس شفافیت و وسعت را القا كند. اما اگر از سبز تیره خیلی زیاد و یكدست در یك فضا استفاده شود ممكن است سبب ایجاد افسردگی گردد! بنابراین بهتر است آن را با سفید كنار هم قرار دهید. برای مثال یك دیوار را سبز تیره و دیوارهای دیگر را با سفید رنگ آمیزی نمائید. و از كوسن های قرمز و گل دار نیز در اتاق زیاد استفاده كنید.


سرویس بهداشتی مكانی است كه می بایست آنجا آرامش از دست رفته خود را باز یابیم و به سكوت و تعادل برسیم . سبز – آبی (یا همان سبز مایل به آبی) رنگی بسیار مناسب برای سرویس های بهداشتی می باشد كه حس آسایش و تناسب را برای آنجا به ارمغان می آورد . حسن های دیگر رنگ سبز این است كه باعث می شود فضاهای كوچك مثل سرویس های بهداشتی و سیع تر به نطر برسد. سبز به شدت تسكین دهنده و ضد خستگی است. از این رو رنگی بسیار مناسب برای اتاق كار می باشد. در اتاق كار سبز كمك می كند تنش ها و خستگی ها تسكین یابد، آرامش در فضا حكم فرما شود و قدرت تصمیم گیری و خلاقیت بالا رود . سبز همچنین برای راهروهای داخل خانه و هال مناسب است. از سوی دیگر وجود مقداری رنگ سبز زیتونی در قسمت ورودی خانه به معنی استقبال با آغوش باز است. رنگ سبز زندگی را آسان می كند و برای اتاق نشیمن نیز یكی از بهترین گزینه هاست . چنانچه از عناصر طبیعی مثل سنگ ها ، مبلمان چرمی و كوسن های پشمی نیز در كنار رنگ سبز در اتاق نشیمن استفاده شود بهترین شكل ممكن را ایجاد كرده اید.


همه چیز در مورد رنگ سبز
 
سبز در هارمونی

فقط كافیست به طبیعت بنگرید،‌به آسانی در می یابید سبز چه زیبا و آسان كنار رنگ های مكمل خود و هم چنین در كنار طیف های مختلف خود می نشیند. ما قبلاً نیز در مورد هم نشینی رنگ های سبز ، نارنجی و قهوه ای در فصل پاییز صحبت كرده بودیم ! این سه رنگ بسیار زیبا و هنرمندانه كنار هم می نشینند و تصویری زیبا را خلق می كنند. رنگ سبز در كنار آبی یا زرد نیز تركیبی چشم نواز را خلق می كند كه بهتر است سبز چمنی و سبز خردلی با آبی فیروزه ای كنار هم قرار بگیرند تا تركیبی زیباتر خلق شود . اگر تمایل دارید تركیبی  سرد از رنگ سبز بوجود آورید توصیه می كنیم سبز بسیار ملایم را در كنار سفید بكار ببرید. اما اگر قصد دارید تركیبی گرم از رنگ سبز خلق كنید، بهتر است از طیف های تیره رنگ سبز در كنار رنگ قرمز ، قهوه ای و طلائی استفاده نمائید. هم چنین اگر شما از طرفدارن رنگ های روشن و شاد هستید به شما توصیه می كنیم رنگ سبز لیمویی را با نارنجی و بنفش كنار هم قرار دهید تا تركیبی شاد و دوست داشتنی برایتان بوجود آید .


همه چیز در مورد رنگ سبزطبقه بندی: طراحی و دکوراسیون ،
برچسب ها: رنگ در خانه، رنگ سبز، استفاده از رنگ سبز در خانه،

تاریخ : دوشنبه 11 اردیبهشت 1391 | 02:21 ق.ظ | نویسنده : مرتضی مهینی | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.
دریافت کد ابزار آنلاین
بلاگ گروه مترجمین ایران زمین